Yazımı Nasıl Paylaşabilirim?

Covid19 Güncesi sitesinde yazı paylaşmak için öncelikle siteye üye olmalısınız. Site WordPress tabanlı olarak oluşturulduğundan üye olmak ve yazı paylaşmak oldukça kolaydır. Daha önce benzer siteleri kullanmışsanız zaten ihtiyacınız yoktur. Ancak ilk defa kullanacaksanız aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek hikayenizi/yazınızı paylaşabilirsiniz.

 

Siteye Üye Olmak İçin:

 1. Sitenin ana menüsünde yer alan Yazı Paylaş sekmesine tıklayınız.
 2. Gelen sayfanın alt kısmında yer alan Kayıt ol kestirmesine tıklayınız.
 3. Gelen sayfanın Rumuz alanına sitede görünmesini istediğiniz Türkçe karakter içermeyen adınızı ve E-posta alanına kullanıcı adınız olacak olan en sık kullandığınız eposta adresinizi yazıp Kayıt Ol sekmesine tıklayarak bilgilerinizi gönderiniz.
 4. Gönderim sorunsuzsa yukarıya Kayıt tamamlandı. Lütfen e-posta kutunuzu kontrol edin. yazısı çıkacaktır. Sorun varsa işaret edilen yanlışı düzelterek işlemi tekrarlayınız.
 5. Gönderilen epostayı tarayıcınızda açarak (tarayıcınızda Gelen Kutusu’nda bulamıyorsanız lütfen İstenmeyen kutunuzdan kontrol ediniz) gönderilen adrese giriş yapınız.
 6. Açılan sayfada önerilen şifreyi kabul edebilir veya kendiniz yeniden bir şifre belirleyerek Parola Güncelle sekmesine tıklayarak parolanızı belirleyiniz. Sorunsuz gönderimle üyeliğiniz sağlanmış olacaktır.

 

Sitede Yazı/Hikaye Paylaşmak İçin:

 1. Sitenin ana menüsünde yer alan Yazı Paylaş sekmesine tıklayınız.
 2. Gelen sayfanın Kullanıcı adı ya da e-postası alanına üyelik için gönderdiğiniz eposta adresinizi ve Parola alanına yine atamış veya belirlemiş olduğunuz parolanızı yazarak siteye giriş yapınız.
 3. Açılan sayfada sol yanda Yazılar sekmesine tıklayarak açılan alt menüdeki Yazı ekle’ye tıklayarak yazı ekleme sayfasına ulaşınız. Yazınızın başlığını Başlık ekle alanına ekleyiniz. Yazınızı da hemen aşağıda yer alan yazı alanına kopyala yapıştır ile yerleştiriniz veya doğrudan burada yazınız. Yazdıklarınızın yanlış bir işlemle kaybolmaması için belli aralıklarla sağ üstte bulunan Taslak olarak kaydet kısayoluna tıklayarak kaydediniz.
 4. Yazınızla ilgili göndereceğiniz resim veya videoyu ol yandaki menüde Resim, Video, Ses sekmesine tıklayarak Yeni ekle sekmesini tıklayarak açılan sayfadan çağırarak kütüphaneye ekleyiniz.
 5. Tekrar Yazılar ve altındaki Tüm yazılar sekmesine dönüp sekmeyi tıklayarak yazılarınızı açıp ilgiyi yazıyı tıklayarak sol tarafta en altta bulunan Öne çıkan görsel belirle sekmesini tıklayarak çıkan resim/resimlerden uygun olanının üstüne tek tık yaparak işaretleyip yine sol altta bulunan Öne çıkan görsel belirle kestirmesini onaylayarak yazıya ekleyiniz.
 6. Üst maddede yer alan işlemi bitirdiğinizde tekrar yazı sayfasına dönüş yapılacaktır. Burada sol üstte bulunan İnceleme için gönder sekmesini tıklayarak yazınızı editöre gönderiniz.
 7. Editör yapacağı incelemeden sonra yazınızı onaylayarak yayınlayacaktır. Onay yapılıncaya kadar varsa istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz ancak onaydan sonra değişiklik ancak editör tarafından yapılabilecektir. Değişiklik düşünüyorsanız editör@covid19guncesi.org adresine isteğinizi belirten bir mesaj gönderirseniz yazınız editör tarafından taslağa dönüştürülecek ve sizin değişiklik yapabilmenize olanak sağlanacaktır. Yapılan değişiklikler sırasında Taslak olarak kaydet ve sonrasında İnceleme için gönder sekmesiyle işlemlerinizi sürdürebilirsiniz.

İlginiz ve paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.

 
write my essay online